Účet ve zlatě

Zlatý depozit neboli účet ve zlatě je produkt, který nabízí rakouská banka Partner Bank AG. Hlavním cílem zlatého depozitu je minimalizovat veškerá investiční rizika a vyhnout se tak nepříjemnostem, jež s sebou současný finanční trh a především vrtkavost měny přináší.

Účet ve zlatě funguje jednoduše. Zástupce společnosti A&L Management pověří s vaším svolením Partner Bank AG, aby vám otevřela takzvaný Zlatý depozit. Vy pak na svůj účet vložíte základní kapitál, který nemusí být vysoký. Banka vaše peníze promění v investiční zlato, a to pak fyzicky uloží do vašeho osobního trezoru. Jakmile budete hotovost potřebovat, dáte bance pokyn k prodání zlata, ta tak učiní a získaný finanční obnos z prodeje zašle na váš běžný účet, anebo si jej budete moci vyzvednout osobně na jedné z poboček Partner Bank AG.

Důležité informace o vedení účtu

Co je potřeba pro založení účtu ve zlatě?
  • Vyplněná „Zlato kupní smlouva“ včetně „Investičního dotazníku“
  • Kopie občanského průkazu
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů
Je nějaká minimální nebo maximální částka, která se dá na zlatý účet zaslat?
  • Minimální částka je 50 EUR, maximální není omezena
  • Převáděná částka může být v EUR nebo v Kč (připíše se odpovídající hodnota podle aktuálního kurzu ČNB příslušného dne)
Musím posílat na zlatý účet pravidelně stále stejnou částku?
  • Zlatý účet je můj účet, nejsem nijak omezen kdy, jak často a kolik prostředků si na svůj účet pošlu – je to na mé libovůli (pošlu peníze – nakoupím zlato, nepošlu peníze – nic se nestane)